FS19 - Navýšení výnosů

Návody jak hrát, nastavení hry, módu atd..
Uživatelský avatar
Light
Příspěvky: 15
Registrován: ned 01. led 2017 15:41:37
Bydliště: Jaroměř

FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od Light »

Ahoj. Možná vás taky už někdy napadlo, že všechny plodiny ve FS19 sypou docela málo a většinou si u kombajnu vystačíte s jedním odvozem a ten ještě čeká...

Mám pro vás možnost změny! S modem EnlargeFieldYield si můžete upravit výnos podle svých představ.

Odkaz ke stažení:https://uloz.to/!Bd7o2HdS8wWZ/enlargefi ... d-fs19-rar

Popis:
Mod vám navýší výnos ze standardní hodnoty základní hry - tzn. z hodnoty nepohnojeného, zapleveleného a nezoraného pole. Orba, ochrana proti plevelu a hnojení dál navyšuje výnos tak jak jsme zvyklí, takže není nutno nijak zásadně složitě počítat kolik vám vlastně bude co sypat.
Standardně je mod nastaven takto:
Pšenice 10x
Ječmen 8x
Oves 6x
Bavlna 2x
Řepka 6x
Slunečnice 4x
Sojové boby 10x
Kukuřice 6x
Brambory 2x
Cukrová řepa 2x
Ředkev olejná 2x
Topol 2x
Cukrová třtina 2x
Tráva 6x
Seno 6x

Pokud vám tyto hodnoty nevyhovují, lze je samozřejmě editovat, viz dále...

Mod je otestovaný a na 100% funguje na dedik serveru 8-)

Jak mod zprovoznit:
V balíku najdete dva soubory - samotný mod FS19_EnlargeFieldYield.zip a potom konfigurační soubor enlargeFieldYieldSettings.zip. Zatím si všímejte jen souboru FS19_EnlargeFieldYield.zip, který standardně vložíme do složky ...\Documents\My Games\FarmingSimulator2019\mods tak jak jsme zvyklí u jiných modů. Po vložení modu do složky je potřeba zapnout hru a rozjet save s tímto modem, tím se nám vytvoří složka s konfiguračním souborem. Tímto je mod ve hře a funkční a můžete vesele hrát 8-)

Jak upravit hodnoty výnosů:
Jestliže vám nevyhovují takto vysoké hodnoty výnosů - ano, je to extrémně moc, ani já s takto vysokými hodnotami nehraju, na svém dedikovaném serveru mám výnosy u všech plodin nastavené na 3x výnos a i to je celkem cvrkot 8-) . Konfiguraci s těmito hodnotami jsem přiložil do balíku a je pod názvem enlargeFieldYieldSettings.zip. V tomto zipu najdete .xml soubor, který stačí vložit do složky ...\Documents\My Games\FarmingSimulator2019\modsSettings\EnlargeFieldYield a tam přepsat stávající soubor.

Hodnoty si lze samozřejmě upravit i podle sebe, příklad jak na editaci si ukážeme třeba na pšenici. Po otevření enlargeFieldYieldSettings.xml najdete hned nahoře tento řetězec <fruitType name="WHEAT" seedUsagePerSqm="0.040000" literPerSqm="8.900000" defaultSeedUsagePerSqm="0.050000" defaultLiterPerSqm="0.890000"/>.
Co jednotlivé položky znamenají:
fruitType name - název plodiny
seedUsagePerSqm - spotřeba osiva na čtvereční metr
literPerSqm - výnos v litrech na čtvereční metr
defaultSeedUsagePerSqm - základní hodnota spotřeby osiva
defaultLiterPerSqm - základní hodnota výnosu

Z těchto údajů lze tedy zjistit, že pšenice v základu sype 0.89l z čtverečného metru a pokud chceme navýšit výnos stačí si vynásobit tuto hodnotu např. 10x (tak jako to je v tomto příkladu) a výsledné číslo zapsat do literPerSqm. Stejně postupujeme i u ostatních plodin.
Další hodnota, kterou můžeme změnit je spotřeba osiva při setí dané plodiny v příkazu seedUsagePerSqm, nemá to přímý vliv na výnos protože ten si určujeme podle návodu výše 8-) Tato hodnota je jen pro váš pocit, můžete či nemusíte měnit...Stejně tak je ve spodní části souboru možné měnit spotřebu práškového i kapalného hnojiva, digestátu, hnoje, močůvky i vápna.

Zprovoznění modu na dedikovaném serveru je trochu složitější, respektivě úprava hodnot výnosu není tak jednoduchá, protože konfigurační soubor se vytváří přímo na uložišti serveru a ten co máte vy v dokumentech nemá na hodnoty dediku žádný vliv. Konkrétní návod vám bohužel nejsem schopný dát, každý hosting to má trochu jinak. Obecně je ale potřeba dostat se na FTP vašeho dedik serveru a tam si najít tu samou složku v dokumentech jako v případě singlu. Postup pro změnu je pak stejný...


Tak doufám, že je to napsané trochu srozumitelně, kdyžtak mi neváhejte napsat a něco můžu vysvětlit 8-)

Upozornění: Nejsem tvůrce modu a nenesu žádnou zodpovědnost za případné škody, které tento mod způsobí :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Wales
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: stř 28. pro 2016 14:57:58

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od Wales »

Krásně sepsáno, děkujeme!
Obrázek
Uživatelský avatar
Light
Příspěvky: 15
Registrován: ned 01. led 2017 15:41:37
Bydliště: Jaroměř

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od Light »

Wales píše: ned 03. úno 2019 20:01:48 Krásně sepsáno, děkujeme!
Rádo se stalo, když bude co tak rád napíšu něco dalšího :)
Obrázek
mrkus.405
Příspěvky: 2
Registrován: pát 08. úno 2019 15:28:09

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od mrkus.405 »

ahoj co je to to FTP
pospa58
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29. lis 2018 16:52:02

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od pospa58 »

Je to protokol pro přenos souborů mezi počítači viz https://cs.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol
mrkus.405
Příspěvky: 2
Registrován: pát 08. úno 2019 15:28:09

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od mrkus.405 »

dik
Farmer_Ljungby
Příspěvky: 6
Registrován: úte 05. úno 2019 21:38:08
Bydliště: Kladensko

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od Farmer_Ljungby »

ahoj,
zdá se mi to zajímavé, nicméně, zkoušel jsem u trávy a tam žádný efekt s a bez modu neregistruji a to jsem pro tuhle zkoušku dal u trávy desetinásobný výnos. Dotaz: s tímhle módem je nutné hrát hru od začátku? Nebo by mělo fungovat i po nahrání nějakého savu. Postup jsem myslím dodržel, ale pokud ostatním funguje, pak bude chyba mezi klávesnicí a židlí, jen nevím, kde přesně?! díky moc P.
Uživatelský avatar
Light
Příspěvky: 15
Registrován: ned 01. led 2017 15:41:37
Bydliště: Jaroměř

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od Light »

Farmer_Ljungby píše: sob 09. úno 2019 22:29:12 ahoj,
zdá se mi to zajímavé, nicméně, zkoušel jsem u trávy a tam žádný efekt s a bez modu neregistruji a to jsem pro tuhle zkoušku dal u trávy desetinásobný výnos. Dotaz: s tímhle módem je nutné hrát hru od začátku? Nebo by mělo fungovat i po nahrání nějakého savu. Postup jsem myslím dodržel, ale pokud ostatním funguje, pak bude chyba mezi klávesnicí a židlí, jen nevím, kde přesně?! díky moc P.
Pokud jsi udělal vše přesně tak jak jsem psal v návodu, mělo by to fungovat. Není potřeba rozjíždět nový save, funguje upravování v průběhu hraní :) Nicméně se přiznám, že jsem trávu ani seno osobně nezkoušel a koukám že na redditu pár hráčů taky píše, že se jim u trávy změna neprojevila. Možná chyba modu, těžko říct. Nejsem tvůrce takže nevím...
Obrázek
jirkaz188
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03. bře 2019 23:44:50

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od jirkaz188 »

Dobrý den,udělal jsem všechno podle vás a výnos je stale moc velky prosím o radu jak to snížit na 2x výnosu.Snažím se to přepisovat ale žádný rozdíl nevidim děkuji za Radu ..
Farnárik
Příspěvky: 12
Registrován: pát 03. led 2020 9:48:43

Re: FS19 - Navýšení výnosů

Příspěvek od Farnárik »

Príkladná úprava výnosov. Konečne to má správne tempo. Ja osobne som spokojný. Autorovi dík!!
Pre ostatných je potrebné použiť kombajn s kapacitou od 20 ton hore, náves cca od 100 ton hore.
Odpovědět